Αγγέλου: «Είχαμε πνευματικό μπλακ άουτ»

1

Το μπλακ άουτ που υπέστη ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο του κόστισε την ήττα από την Κατάγια, σύμφωνα με όσα δήλωσε Βαγγέλης Αγγέλου, ο οποίος εμφανίστηκε παρ’ όλα αυτά ικανοποιημένος με την προσπάθεια των παικτών του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Βαγγέλης Αγγέλου:

«Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην Κατάγια. Και στα δύο παιχνίδια με μας έδειξε χαρακτήρα και η επιθετική τους ικανότητα έκρινε τον αγώνα. Προσπαθήσαμε σήμερα να τους σταματήσουμε. Ελέγξαμε απόλυτα το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχαν δυο πρόσωπα. Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαν επτά επιθετικά ριμπάουντ και στο τέταρτο δεκάλεπτο είχαν 6/9 τρίποντα. Αν συμπεριλάβει κανείς τα δικά μας λάθη και το πνευματικό μπλακ άουτ που είχαμε, επέστρεψαν στον αγώνα και τον κέρδισαν. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθειά μας σήμερα και θα πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε σαν ομάδα για να λύσουμε τα προβλήματά μας. Για 30-35 λεπτά ελέγξαμε τον αγώνα, αλλά τα επιθετικά ριμπάουντ και τα τρίποντα έκριναν το νικητή».