Αντεξαν για ένα ημίχρονο οι Κορασίδες

0

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ηττήθηκε με 70-36 από το αντίστοιχο του Ισραήλ και πλέον επικεντρώνεται στην επόμενη φάση, όπου οι αντίπαλοι θα είναι πιο βατοί.

Για ένα ημίχρονο (33-22) οι παίκτριες του Ματσεντίδη τα πήγαν αρκετά καλά και ήταν αρκετές οι φορές που ήταν μπροστά στο σκορ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα από το Ισραήλ πάτησε το πόδι στο γκάζι και δεν το άφησε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης. Το γρήγορο 10-1 στο τρίτο δεκάλεπτο ουσιαστικά τελέιωσε το ματς.

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα μας η Πηλακούτα με 14 πόντους, ενώ μάζεψε και 8 ριμπάουντ, ακολούθησε η Ευσταθίου με 6 πόντους.