Αντρια Κυπριανού: ” Οι διαιτητές σφύριζαν φανερά εναντίον μας”

0

Η Εθνική Κορασίδων είχε πολύ κακή αντιμετώπιση από τη διαιτησία κόντρα στην Σκωτία, κάτι το οποίο τόνισε και η Αντρια Κυπριανού στο CyprusBasket.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στην Σκωτία αξίζαμε τη νίκη. Αρχικά η κακή αποτελεσματικότητα στους αιφνιδιασμούς στάθηκε εμπόδιο να μπούμε μπροστά στο σκορ σε αρκετά σημεία του αγώνα. Δυστυχώς όμως είχαμε να αντιμετωπίσουμε και τη διαιτησία που φανερά σφύριζε συνεχώς εναντίον μαςμ φέρνοντας αναστάτωση στην ομάδα μας.

Πιστεύω πως το σημερινό αποτέλεσμα μας αδικεί. Η ομάδα της Σκωτίας είχε μεγάλη ευστοχία από τα 6,75μ., και τη βοήθεια της διαιτησίας και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το πάνω χέρι με 33-18. Μπήκαμε δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο, μειώσαμε στους 7, αλλά δεν τα καταφέραμε στο 4ο δεκάλεπτο να γυρίσουμε το ματς. Το τουρνουά αυτό έφτασε στο τέλος τοτ δίνοντας μας πλούσιες εμπειρίες και εικόνες που σίγουρα θα μας μείνουν αξέχαστες».