ΕΘΑ: Διπλό (30-40) στη Λεμεσό επί της ΑΕΛ οι Παγκορασίδες

340

Με το δεξί μπήκαν οι Παγκορασίδες στην Επίλεκτη Κατηγορία αφού το πρωΐ του Σαββάτου 22/12/2018 κέρδισαν την ΑΕΛ στη Λεμεσό με 30-40. Οι μικρές μας παρ’ όλο που κέρδισαν, παρουσίασαν πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση τους.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 0-12. Στη δεύτερη περίοδο ως δια μαγείας υπήρξε ολοκληρωτικό μπλακ-άουτ με την ομάδα να δέχεται 14 ολόκληρους πόντους και να μην μπορεί να σκοράρει.

Στην επανάληψη, οι παίκτριες μας επανήλθαν στο παιχνίδι και με όση σοβαρότητα χρειαζόταν για να πάρουν τη νίκη.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια που ήταν με την ομάδα και προσπάθησαν για το καλύτερο.

Επόμενο ματς, το Σάββατο 12/1/2018 στην έδρα μας με την ΑΕΚ.