ΕΘΑ: Έχασαν (62-55) στη Λεμεσό από την ΑΕΛ οι Νεάνιδες

1

Δεν τα κατάφεραν οι Νεάνιδες μας στη Λεμεσό. Η ομάδα μας το απόγευμα του Σαββάτου 1/12/2018 έχασε με 62-55 από την ΑΕΛ και οπισθοχώρησε στη βαθμολογία.

Ο αγώνας ήταν κλειστός σχεδόν καθ’ όλη του τη διάρκεια εκτός από ένα διάστημα στη δεύτερη περίοδο όπου και η ΑΕΛ έκανε ένα ξέσπασμα με συνεχόμενα εύστοχα σουτ και ξέφυγε στο σκορ.

Η ομάδα μας προσπάθησε στην επανάληψη, ήταν βελτιωμένη αμυντικά, πλησίασε στους έξι πόντους αλλά και πάλι δύο συνεχόμενα τρίποντα από την ομάδα της Λεμεσού προς το τέλος του αγώνα, έκριναν και το ματς.

Συνεχίζουμε, χρειάζεται υπομονή και προπάντων πειθαρχία για καλύτερη συνέχεια.

Επόμενο ματς, με τους Youth Stars στην έδρα μας, το ερχόμενο Σάββατο. Ένα ματς δύσκολο όπως και όλα τα παιχνίδια στη φετινή χρονιά και το οποίο θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε με τη δέουσα σοβαρότητα..

Περίοδοι: 17-14, 36-26 (19-12), 48-40 (12-14), 62-55 (14-15)

ΕΘΑ: Κινάνη 19, Παπαγιάννη 3, Κυπριανού 29(1), Αγγελή Περ 2, Ελχάζ, Αλωνεύτη, Τσεριώτη 2, Αγγελή Παν, Νικολάου.