ΕΘΑ: Μεγάλη νίκη (42-47) στο Στρόβολο για τις Κορασίδες μας

218

Μεγάλο ντέρμπι είχαμε στο Στρόβολο την Κυριακή 14/10/2018, με τον Κεραυνό να υποδέχεται την ομάδα μας για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων. Τα κορίτσια μας κατάφεραν στο φινάλε και πήραν το ροζ φύλο αγώνα και άφησαν εκ νέου υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στο ματς και ειδικά στην άμυνα είχε προβλήματα αφήνοντας τον Κεραυνό να βάλει 17 πόντους στην πρώτη περίοδο (17-11). Στη συνέχεια τα ζωνάρια έσφιξαν κάτι που έδωσε την ευκαιρία στην ΕΘΑ να πλησιάσει και να κλείσει το ημίχρονο με το στενό 20-18.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έπαιξε πιο δυνατά και ειδικά στην τέταρτη περίοδο βρήκε τις λύσεις απέναντι στην ομάδα του Στροβόλου, παίρνοντας έτσι και το ματς με 47-42.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε στον αγώνα με τρεις απουσίες λόγω τραυματισμών, με Λεοντιάδη, Μαυρογένη και Προδρόμου να είναι εκτός αποστολής.

Μπράβο στα κορίτσια μας για τη σημερινή επιτυχία. Κάτω το κεφάλι, προπόνηση και σκληρή δουλειά για την επόμενη μέρα!

Περίοδοι: 17-11, 20-18 (3-7), 32-32 (12-14), 42-47 (10-15)

ΕΘΑ: Κυπριανού 35(2), Παναγή, Αγγελή 4, Γρηγοριάδη, Σεραφείμ, Κλεάνθους 6, Charlton 2, Κάσινου, Κουλλαπή.