ΕΘΑ: Νίκη (47-39) για τις Παγκορασίδες επί της Ανόρθωσης

208

Νίκη για τις Παγκορασίδες της ΕΘΑ το απόγευμα της Τετάρτης 27/2/2019. Οι μικρές κιτρινόμαυρες κέρδισαν την Ανόρθωση εντός έδρας με 47-39 και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Έγκωμης μπήκε πολύ ορεξάτα στο παιχνίδι και με πολύ καλή άμυνα περιόρισε την ομάδα της Αμμοχώστου, με το 31-10 του πρώτου ημιχρόνου να τα λέει όλα.

Στην επανάληψη ο κόουτς της ΕΘΑ ανακάτεψε την ομάδα, έδωσε την ευκαιρία σε όλες τις παίκτριες του, να πάρουν περισσότερο χρόνο συμμετοχής και ταυτόχρονα χρήσιμες εμπειρίες για τη συνέχεια.

Επόμενο ματς για την ΕΘΑ, το ερχόμενο Σάββατο 2/3/2019 στις 2.00μμ, εντός έδρας με τον Απόλλωνα.

Περίοδοι: 16-4, 31-10 (15-6), 42-25 (11-15), 47-39 (5-14)

ΕΘΑ: Λεοντιάδη 14, Γρηγοριάδη 9(1), Charlton 7, Κουλλαπή 10, Αλεξάνδρου, Γεωργίου Χ, Σιηπιλλή 2, Λιασή 2, Γαλήνη 2, Καλλή 1.