ΕΘΑ: Νίκη (56-43) επί του Όλυμπου για τους Έφηβους

0

Επάνοδο στις επιτυχίες είχαμε για τους Έφηβους μας, το απόγευμα του Σαββάτου 10/11/2018. Η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας τον μαχητικό Όλυμπο Αγλαντζιάς με 56-43.

Οι Έφηβοι μας εγκλωβίστηκαν στο πρώτο μισό του αγώνα στη ζώνη που επέλεξε να παίξει η αντίπαλη ομάδα και ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 23-28.

Στην επανάληψη, η ομάδα πήρε φόρα αφού βγήκαν τα σουτ από την περιφέρεια και κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Οι παίκτες μας απ’ εκεί και πέρα έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα και έφθασαν σε ακόμα μια νίκη στο Πρωτάθλημα.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και στην ομάδα για την προσπάθεια.

Επόμενο ματς, εκτός έδρας με τους Youth Stars. το ερχόμενο Σάββατο 17/11/2018.

Περίοδοι: 12-13, 23-28 (11-15), 41-32 (18-4), 56-43 (15-11)

ΕΘΑ: Ορφανός Κ 6, Γιάγκου 19(4), Ροδοσθένους 13(1), Ορφανός Φ 2, Έλληνας 3(1), Ηρακλείδης 10, Χριστοδούλου Κ, Καραγιάννης, Τσαγγαρίδης, Θεοχάρους Λ 3(1), Αριστοδήμου, Χριστοδούλου Γ.