ΕΘΑ: Νίκησαν (72-54) και τον Αχιλλέα οι Έφηβοι

1

Άνετη νίκη (72-54) για τους Έφηβους επί του Αχιλλέα. Η ομάδα της ΕΘΑ υποδέχθηκε τον Αχιλλέα Καϊμακλίου το Σάββατο 8/12/2018 το μεσημέρι και επικράτησε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Η ΕΘΑ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, ξεφεύγοντας με 10 πόντους στην πρώτη περίοδο ενώ κάτι παρόμοιο έγινε και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στις άλλες δύο περιόδους ο κόουτς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες, ελέγχοντας ταυτόχρονα και τον αγώνα.

Η ΕΘΑ προκρίθηκε στην Επίλεκτη Κατηγορία με συντελεστή 9-1 σε δέκα παιχνίδια και αναμένει την κλήρωση για να μάθει τον αντίπαλο της.

Το πρώτο ματς της Β’ Φάσης θα διεξαχθεί το Σάββατο 22/12/2018.

Περίοδοι: 16-6, 38-26 (22-20), 59-37 (21-11), 72-54 (13-17)

ΕΘΑ: Ορφανός Κ 12(1), Γιάγκου 15(2), Ροδοσθένους 17(1), Ορφανός Φ 8(1), Έλληνας 10(1), Ηρακλείδης 6, Θεοχάρους Κ 2, Καραγιάννης, Τσαγγαρίδης, Αριστοδήμου, Θεοχάρους Λ, Χριστοδούλου Γ 2.