ΕΘΑ: Ποδαρικό με νίκη (65-46) στο 2019 για τις Νεάνιδες

248

Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά η ομάδα των Νεανίδων μας, η οποία σημείωσε την τρίτη της συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά με σκορ 65-46 επί της Ανόρθωσης. Τα κορίτσια μας μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς που διεξήχθη την Παρασκευή 4/1/2019 και προηγήθηκαν με 21-6 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο διευρύνοντας τη διαφορά με τη λήξη του ημιχρόνου στο 43-16.

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΟ 2019

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, ο κόουτς να έχει την ευκαιρία να δώσει αγωνιστικό χρόνο σε όλες τις παίκτριες και να δοκιμάσει και κάποια συστήματα.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια που ήταν με την ομάδα στο γήπεδο, προχωρούμε προσγειωμένα και βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά.

Επόμενο ματς, με τον Άρη εκτός έδρας σε 15 μέρες, το Σάββατο 19/1/2019 αφού την ερχόμενη βδομάδα η ομάδα μας έχει ρεπό.

Περίοδοι: 21-6, 43-16 (22-10), 57-31 (14-15), 65-46 (8-15)

ΕΘΑ: Κινάνη 14(1), Παπαγιάννη 14(1), Κυπριανού Ι 19(3), Αγγελή Περ 4, Ελχάζ 6, Αλωνεύτη 6, Αγγελή Παν, Κυπριανού Α 2, Νικολάου, Παπαϊωάννου, Κλεάνθους, Παναγή.