ΕΘΑ: Σημαντική νίκη (60-79) για τις Νεάνιδες επί του Ζήνωνα στη Λάρνακα

295

Σπουδαίο διπλό είχαμε για τις Νεάνιδες το βράδυ της Παρασκευής αφού με πολύ καλή εμφάνιση, επικράτησαν του τοπικού Ζήνωνα με 60-79. Τα κορίτσια μας μπήκαν λίγο νωθρά στο παιχνίδι δίνοντας στα πρώτα πέντε λεπτά, την ευκαιρία στην ομάδα της Λάρνακας να βρίσκεται μπροστά στο σκορ.

Σιγά σιγά όμως, η ομάδα βρήκε τα πατήματα της και πήρε τα ηνία του αγώνα. Ειδικά στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτριες μας ήταν πολύ αποτελεσματικές και με 27 επί μέρους πόντους ξέφυγαν στο σκορ.

Στην επανάληψη, η ομάδα μπήκε με το ίδιο πάθος και όρεξη και ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα κατάφερε στο τέλος να πανηγυρίσει μια πολύ σημαντική νίκη σε μια δύσκολη έδρα.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια που ήταν μαζί με την ομάδα το βράδυ της Παρασκευής σε ένα αγώνα που ξεκίνησε στις 8.30μμ.

Επόμενο ματς, με την Ανόρθωση στην έδρα μας, την Παρασκευή 4/1/2018.