Η άμυνα έδωσε την πρώτη νίκη στη Βοστώνη (Videos)

222

Η καταπλητική άμυνα που έπαιξε στην τρίτη περίοδο, το επιμέρους σκορ της οποίας ήταν 26-8, επέτρεψε στη Βοστώνη να υπερασπιστεί την έδρα της και να ξεκινήσει με το δεξί την προσπάθειά της στα πλέι-οφ του NBA.

Οι Σέλτικς επικράτησαν 84-74 της Ιντιάνα, η οποία στο δεύτερο δωδεκάλεπτο είχε φτάσει να προηγείται ακόμη και με έντεκα πόντους (36-25) και έκλεισε το ημίχρονο στο +7 (45-38).

Στην τρίτη περίοδο, οι Πέισερς έμειναν χωρίς καλάθι εντός πεδιάς για 8,5 λεπτά και οι γηπεδούχοι πήραν το «πάνω χέρι» και δεν απειλήθηκαν ως το τέλος.

Ο Κάιρι Ίρβινγκ με 20 πόντους και 7 ασίστ και ο Μάρκους Μόρις με 20 πόντους και 7 ριμπάουντ ξεχώρισαν από τους «Κέλτες», ενώ πρώτος σκόρερ των ηττημένων ήταν ο Κόρι Τζόζεφ με 14.