Kεραυνός – Ένωση 85-73: Την είχε… κοντά του, αλλά την κέρδισε!

0

Συνέχεια στην αήττητη του πορεία έδωσε ο Κεραυνός, ο οποίος στην αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, νίκησε την Ένωση με 85-73, δίνοντας ταυτόχρονα συνέχεια και στην αήττητη πορεία του!

Στην αναμέτρηση που έγινε στην αίθουσα «Κ. Παπαέλληνας», οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 49-38 και ενώ προς το τέλος της 3ης περιόδου, είδαν την αντίπαλο τους (που είχε προηγηθεί με 19-26 στο 10λεπτο και στη συνέχεια ο Κεραυνός με 12-0 σερί, προσπέρασε με 31-26), να μειώνει στους 6 (63-57) λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου.

Ωστόσο στην 4η και καθοριστική περίοδο, οι γηπεδούχοι συντήρησαν μιαν σταθερή διαφορά γύρω από το +10, για να φθάσουν στη νέα τους επιτυχία!

Το δε στοιχείο που ξεχώρισε, ήταν η εντυπωσιακή παραγωγικότητα του Νίκου Στυλιανού! Ο διεθνής φόργουοντ, σταμάτησε στους 27 πόντους!