Κρίμα τον Καλάθη… (vids)

0

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 81-74 από τη Ρεάλ στη Μαδρίτη και του απομένει πλέον την Παρασκευή (27/4) μια τελευταία ευκαιρία για να μείνει ζωντανός στη μάχη της πρόκρισης στο Φάιναλ Φορ της Euroleague.

Η «βασίλισσα» έκανε το 2-1 στη σειρά των πλέι οφ, όμως η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες και αν παρουσιαστεί πνευματικά έτοιμη στο τέταρτο ματς, είναι σε θέση να κάνει το 2-2 και να φέρει τη σειρά πίσω στο ΟΑΚΑ.

Εκπληκτική εμφάνιση του Νικ Καλάθη στο δεύτερο ημίχρονο, που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 26 πόντους και 4 ασίστ, φονικός Κάρολ για τους Μαδριλένους με 17 πόντους, ενώ στους 8 σταμάτησε (με δύο καθοριστικά τρίποντα στα τελευταία λεπτά) ο Σέρχιο Γιουλ στην επανεμφάνισή του ύστερα από 8.5 μήνες.

Tα δεκάλεπτα: 17-17, 40-34, 57-53, 81-74

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Κοζέρ 4, Ράντολφ 8, Φερνάντεθ 9 (1), Ντόντσιτς 7, Ρέγιες 5, Αγιόν 8, Κάρολ 17 (3), Ταβάρες 2, Γιουλ 7 (2), Τόμπκινς 4 (1), Τέιλορ 8.