Λύγισε την ΕΝΑΔ η Εθνική Κ18

0

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Β1 Κατηγορίας πέτυχε η Εθνική Ανδρών Κ18, που επικράτησε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ με 76-46.

Η Εθνική ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 21-9 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ συνέχισε να έχει υπεροχή και στην συνέχεια φέρνοντας το σκορ στο 40-17 και στο 60-34 στην δεύτερη και τρίτη περίοδο αντίστοιχα. Με την ολοκλήρωση του αγώνα το συγκρότημα του Μιχάλη Μιχαήλ πήρε την νίκη με 76-46. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Ροβέρτος Αλεξάνδρου με 15 πόντους (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 1 ασσίστ). Αρκετά καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Πόλυς Ηλιάδης και Παύλος Σταυρινίδης με 12 πόντους, όπως επίσης και ο Κωνσταντίνος Ζαβός με 10 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-9, 40-17, 60-34, 76-46