«Μάγοι» στο Ορλάντο ήταν οι Ουόριορς

0

Οι Ουόριορς επικράτησαν άνετα με 112-133 των Μάτζικ μέσα στο Ορλάντο συνεχίζοντας την ανοδική πορεία τους.

Οι πρωταθλητές από το πρώτο κιόλας δωδεκάλεπτο ξέφυγαν στο σκορ (41-34), χτίζοντας στη συνέχεια πάνω σε αυτή τη διαφορά. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένα +15 υπέρ τους (78-63). Οι «μάγοι» προσπάθησαν να μειώσουν ωστόσο οι Ουόριορς δεν τους επέτρεψαν να γίνουν απειλητικοί.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τόμπσον με 27 πόντους, με τους Ντουράντ (αποβλήθηκε πέντε λεπτά πριν από το φινάλε) και Κάρι να προσθέτουν 25 και 23 αντίστοιχα. Από πλευράς Μάτζικ κορυφαίος ήταν ο Γκόρντον με 29.

Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισε η νίκη των Θάντερ επί των Τίμπεργουλβς αλλά και αυτή των Κινγκς επί των Μπουλς.