Μάτωσε για το διπλο ο Α.Ο.Αραδίππου απέναντι στην PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ

0

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνιδι που έγινε στο λύκειο Λινόπετρας μεταξύ του Αθλητικού Όμιλου Αραδίππου και της PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ οπού ύπαρχε πάθος και δύναμη για την νίκη . Η ομάδα της Αραδίππου πιστή στο πλάνο του προπονητή της σε όλη την διάρκεια του αγώνα κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος .

Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα της Λεμεσού να προηγείται με 29-26.  Οι παίκτες της Αραδίππου μπήκαν δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και σε κάποια στιγμή  απέκτησαν διαφορά μέχρι και 10 πόντους. Η ομάδα της Λεμεσού πίεσε, μάζεψέ την διαφορά αλλά δεν κατάφερε να κλέψει την νίκη. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή ο Δαμιανού για την ομάδα της Λεμεσού. Τελικό σκορ 57-61

Τα δεκάλεπτα 16-11, 13-15, 20-26, 8-9

ΕΝΑΑΘ (Παπαρές Γ.) Αθανασίου Π 4, Φωτίου Α 16, Χριστοφή Μ 3, Παπαρές Χ 3, Αγαθοκλέους Ι , Γεωργίου Ε 4, Ανδρέου Μ 2, Νικολαΐδης Μ 9,  Ανδρέου Σ 4, Δαμιανού Σ 7(1),  Πολυκάρπου Π 5, Φωτιάδη Γ.

Α.Ο. Αραδίππου (Καραγιώργης Μ.) Καραγιώργης Μ 12, Αδάμου Π 5(1), Σκουρουμούνης Π 16, Κυριακίδης Ν 9(1), Νικοδήμου Α 15 (2), Ευθυμίου Φ 2, Μιχαηλάς Ε 2.