Πολύ σκληρός για να πεθάνει ο Άρης… μέχρι την παράταση

0

Ακόμη μία ήττα στον 4ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ γνώρισε ο Άρης, χάνοντας με 72-65 στην παράταση από την Μπεσίκτας στο «Νick Galis Hall» για τη 12η αγωνιστική.

Image

Αυτό ήταν το όγδοο χαμένο παιχνίδι για τους «κίτρινους» στη φετινή διοργάνωση, οι οποίοι, βέβαια, αντιμετωπίζουν ένα σωρό προβλήματα και απλά βγάζουν την υποχρέωση πια, αν και μαθηματικά έχουν ακόμα ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Πάντως, κόντρα στους πρωτοπόρους του γκρουπ η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη ήταν άκρως ανταγωνιστική, με το πρώτο ημίχρονο να τη βρίσκει στο +1 (29-28), ενώ το ματς παρέμεινε ντέρμπι και στα τρία επόμενα δεκάλεπτα.

Η ευκαιρία για τη νίκη στην κανονική περίοδο χάθηκε 6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, αφού ο Προύιτ έκανε λάθος στην επαναφορά και δεν εκδηλώθηκε επίθεση, για να τελειώσει ο αγώνας στο 59-59.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι Τούρκοι είχαν περισσότερες δυνάμεις, καλύτερες επιλογές στην επίθεση, για να πάρουν τελικά το διπλό.

Ο Μπελ με 18 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Άρη, στους 15 σταμάτησαν για λογαριασμό της Μπεσίκτας ο Μπόατραϊτ και ο Στρόμπερι.