Πρωταθλήμα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14

0

Αρκετό ενδιαφέρον είχαν οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής στους πέντε ομίλους του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14.

 

 

Ά όμιλος

Μέρα των γηπεδούχων αποδείχθηκε η 3η αγωνιστική, με τον Άτλαντα να κάνει το τρία στα τρία με νίκη επί του Phoenix MJ Basket Plus, ενώ Απόλλωνας και ΑΣΥΛ κέρδισαν Αχιλλέα Αγρού και Αστέρα Μέσα Γειτονιάς αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΑΣΥΛ – Αστέρας Μέσα Γειτονιάς 52 – 29

Απόλλων Λεμεσού  – Αχιλλέας Αγρού 46 – 37

Άτλαντας – Phoenix MJ Basket Plus 57 – 26

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

Phoenix MJ Basket Plus – Αχιλλέας Αγρού 13:30

Άτλανας – ΑΣΥΛ 14:00

Αστέρας Μέσα Γειτονιάς – Απόλλων Λεμεσού 16:00

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 3 3 0 0 181 82 0 6
2 ΑΣΥΛ 3 2 1 0 173 96 0 5
3 Απόλλων Λεμεσού 3 2 1 0 105 151 0 5
4 Phoenix MJ Basket Plus 3 1 2 0 114 127 0 4
5 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 3 1 2 0 109 156 0 4
6 ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 3 0 3 0 91 161 0 3

 

Β’ όμιλος

ΑΠΟΠ Πάφου και ΑΕΛ αξιοποίησαν τις έδρας τους και πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους, επικρατώντας της Αναγέννησης Γερμασόγειας και του Άτλαντα Β αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΑΠΟΠ Πάφου – Αναγέννηση Γερμασόγειας 72 – 27

PageCorp Group ΕΝΑΑΘ – Ανόρθωση Αμμοχώστου 65 – 39

ΑΕΛ Λεμεσού – Άτλαντας Β 57 – 37

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

Άτλαντας Β – Αναγέννηση Γερμασόγειας 12:00

Ανόρθωση Αμμοχώστου – ΑΠΟΠ Πάφου 12:00

ΑΕΛ Λεμεσού – PageCorp Group ΕΝΑΑΘ 17:00

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 ΑΠΟΠ Πάφου 3 3 0 0 190 106 0 6
2 ΑΕΛ Λεμεσού 3 3 0 0 177 96 0 6
3 PAGECORP GROUP ΕΝΑΑΘ 3 2 1 0 160 139 0 5
4 Άτλαντας Β 3 1 2 0 109 158 0 4
5 Ανόρθωση Αμμοχώστου 3 0 3 0 99 166 0 3
6 Αναγέννηση Γερμασόγειας 3 0 3 0 109 179 0 3

 

Γ’ όμιλος

ΑΕΚ και Ε.Ν. Παραλιμνίου πήραν μεγάλες νίκες κόντρα σε Ζήνωνα και Youth Stars B αντίστοιχα. Η ΑΕΚ πέτυχε το τρία στα τρία, ενώ για την ομάδα του Παραλιμνίου είναι η πρώτη φετινή νίκη.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Youth Stars B – Ε.Ν. Παραλιμνίου 20 – 68

Πετρολίνα ΑΕΚ – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 66 – 16

Ρεπό: Α.Ο. Αραδίπου

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Youth Stars B 11:00

Α.Ο. Αραδίπου – Πετρολίνα ΑΕΚ 16:00

Ρεπό: Ε.Ν. Παραλιμνίου

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Πετρολίνα ΑΕΚ 3 3 0 0 221 58 0 6
2 Α.Ο. Αραδίπου 2 2 0 0 122 63 0 4
3 Ε. Ν. Παραλιμνίου 3 1 2 0 127 140 0 4
4 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 2 0 2 0 48 129 0 2
5 Youth Stars B 2 0 2 0 34 162 0 2

 

Δ’ όμιλος

Μετά από ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι, ο πρωτοπόρος Κεραυνός δέχθηκε την πρώτη φετινή του ήττα από τους Youth Stars που ακολουθούν στη δεύτερη θέση έχοντας όμως αγώνα λιγότερο. Στον άλλο αγώνα, ο Όλυμπος έκανε σεφτέ στις νίκες κερδίζοντας την ΕΘΑ που δεν πήρε μέχρις στιγμής κανένα ροζ φύλλο αγώνα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Κεραυνός Στροβόλου – Youth Stars 71 – 74

Όλυμπος Αγλαντζιάς – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 56 – 54

Ρεπό: Αθλητικός Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

Αθλητικός Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ – Κεραυνός Στροβόλου 09:00

Youth Stars – Όλυμπος Αγλαντζιάς 17:00

Ρεπό: Ε.Θ.Α. Έγκωμης

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Κεραυνός Στροβόλου 3 2 1 0 237 132 0 5
2 Youth Stars 2 2 0 0 148 107 0 4
3 Αθλητικός Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ 2 1 1 0 80 99 0 3
4 Όλυμπος Αγλαντζιάς 2 1 1 0 78 133 0 3
5 Ε.Θ.Α. Έγκωμης 3 0 3 0 115 187 0 3

 

Ε’ όμιλος

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Αχιλλέας Καϊμακλίου που κέρδισε και τον ΑΠΟΕΛ και κρατάει το απόλυτο στον όμιλο. Την πρώτη της επιτυχία πανηγύρισε η Σχολή Καλαθοσφαίρισης Απόλλων Γερίου – και μάλιστα εκτός έδρας – κόντρα στον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – Απόλλων Γερίου 24 – 42

Αχιλλέας Καϊμακλίου – ΑΠΟΕΛ 57 – 28

Ρεπό: Διγενής NBA B.C.

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

Διγενής NBA B.C. – Αχιλλέας Καϊμακλίου 10:00

ΑΠΟΕΛ – ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 12:00

Ρεπό: Απόλλων Γερίου

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Αχιλλέας Καϊμακλίου 3 3 0 0 277 33 0 6
2 Διγενής – NBA B.C. 2 2 0 0 140 63 0 4
3 Σχολή Καλαθοσφαίρισης ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου 3 1 2 0 77 207 0 4
4 ΑΠΟΕΛ 2 0 2 0 57 115 0 2
5 ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 2 0 2 0 28 161 0 2