Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14

0

Αναλλοίωτη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή των δύο ομίλων στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14  με τους πρωτοπόρους να συνεχίζουν με νίκες στην 3η αγωνιστική.

 

 

Ά όμιλος

ΑΕΛ, Ανόρθωση, Ζήνωνας και Άτλαντας που φιγουράρουν στις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας (σ.σ. οι τρεις πρώτες είναι αήττητες) κέρδισαν τους αγώνες τους στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής. Ο Phoenix MJ Basket Plus έκανε σεφτέ στις νίκες κερδίζοντας με έναν πόντο τον Απόλλωνα που παραμένει χωρίς νίκη.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Α.Ο. Αραδίπου 52-42

Απόλλων Λεμεσού  – Phoenix MJ Basket Plus 38 – 39

ΑΠΟΠ Πάφου – ΑΕΛ Λεμεσού 24 – 76

Ανόρθωση Αμμοχώστου Αναγέννηση Γερμασόγειας 64 – 45

Άτλαντας – Πετρολίνα ΑΕΚ 73 – 15

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10):

Αναγέννηση Γερμασόγειας – Απόλλων Λεμεσού 09:30

Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΠΟΠ Πάφου 10:00

Phoenix MJ Basket Plus – Άτλαντας 12:00

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ανόρθωση Αμμοχώστου 13:00

Α.Ο. Αραδίπου – ΑΕΛ Λεμεσού 14:00

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 ΑΕΛ Λεμεσού 3 3 0 0 218 69 0 6
2 Ανόρθωση Αμμοχώστου 3 3 0 0 194 117 0 6
3 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 3 3 0 0 157 85 1 5
4 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 3 2 1 0 123 80 0 5
5 Α.Ο. Αραδίπου 3 1 2 0 136 147 0 4
6 Πετρολίνα ΑΕΚ 3 1 2 0 69 134 0 4
7 Αναγέννηση Γερμασόγειας 3 1 2 0 118 143 1 3
8 Phoenix MJ Basket Plus 3 1 2 0 102 179 1 3
9 ΑΠΟΠ Πάφου 3 0 2 1 64 144 1 1
10 Απόλλων Λεμεσού 3 0 2 1 53 136 2 0

 

Β’ όμιλος

Την κορυφή απολαμβάνουν ΕΘΑ και Αχιλλέας Καϊμακλίου που επικράτησαν εκτός έδρας των ουραγών της βαθμολογίας ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς και Youth Stars αντίστοιχα. Ακολουθούν Διγενής-NBA B.C. και ΕΝΑΔ που κέρδισαν την Ε.Ν. Παραλιμνίου και τον Κεραυνό αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Διγενής-NBA B.C. – Ε.Ν.Παραλιμνίου 39 – 12

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Κεραυνός Στροβόλου 73 – 33

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – ΕΘΑ Έγκωμης 4 – 44

Youth Stars – Αχιλλέας Καϊμακλίου 22 – 70

 

Επόμενη αγωνιστική (19/10)

ΕΘΑ Έγκωμης – Αχιλλέας Καϊμακλίου 10:00

Ε.Ν.Παραλιμνίου – Youth Stars 12:00

Κεραυνός Στροβόλου – Διγενής-NBA B.C. 13:30

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 15:30

Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 – Α’ ΦΑΣΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 ΕΘΑ Έγκωμης 3 3 0 0 151 60 0 6
2 Αχιλλέας Καϊμακλίου 3 3 0 0 192 103 0 6
3 Διγενής – NBA B.C. 3 2 1 0 158 88 0 5
4 Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 3 2 1 0 171 119 0 5
5 Κεραυνός Στροβόλου 3 1 2 0 112 133 0 4
6 Ε. Ν. Παραλιμνίου 3 1 2 0 49 119 1 3
7 Youth Stars 3 0 3 0 87 223 0 3
8 ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 3 0 3 0 54 129 1 2