Σούπερ ΕΝΑΔ με Πετρολίνα ΑΕΚ!

0

Εντός έδρας νίκη για την ΕΝΑΔ που επικράτησε με 72-54 της Πετρολίνα ΑΕΚ μέσα στον Άγιο Δομέτιο. Αυτή είναι η 2η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ΕΝΑΔ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με το σκορ να φθάνει στο 18-16 για την ΕΝΑΔ, η οποία δημιούργησε διαφορά δέκα πόντων μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου (41-31). Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε ο αγώνας και στην συνέχεια, με την ομάδα του Αγίου Δομετίου να προηγείται με 56-40 στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ στο τέλος πήρε την νίκη με 72-54. Κορυφαία της αναμέτρησης ήταν η Αθανασίου με 18 πόντους, ενώ διακρίθηκε επίσης και η Βουκίσεβιτς με 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-16, 41-31, 56-40, 72-54