Την κατάκτηση του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος πανηγυρίζει ο Ήφαιστος!

106

Σε παρουσία αρκετών φιλάθλων και των δυο ομάδων, του Ηφαίστου και τους Nicosia Team Rollers, διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (11/5), ο τελικός αγώνας για τη διοργάνωση του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος, στον οποίο η ομάδα του Ηφαίστου, πήρε τη νίκη με σκορ 52-44.

Έτσι ο Ήφαιστος αναδείχθηκε κυπελλούχος για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019, κάτι που έγινε, μετά από μια συναρπαστική αναμέτρηση, η οποία κρίθηκε στις λεπτομέρειες, παρότι οι νικητές είχαν το προβάδισμα, στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αν και οι Nicosia Rollers ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ.

Ωστόσο, η ομάδα του Ηφαίστου, άντεξε μέχρι τέλους και πήρε τη νίκη, μαζί με το βαρύτιμο τρόπαιο. Πολυτιμότερη παίχτρια της αναμέτρησης, αναδείχθηκε η Άντρη Παυλίδου, του Ηφαίστου.

Πριν την έναρξη των απονομών των μεταλλίων και κυπέλλων στις δύο ομάδες που συμμετείχαν στον τελικό, η Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης παρέδωσε επιταγή ύψους 1500 ευρώ στην Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου, με στόχο τα χρήματα αυτά να δοθούν για την αγορά αγωνιστικού τροχοκαθίσματος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 26-19, 37-35, 52-44