Το Youth Stars κατέκτησε το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14!

0

Η ομάδα του Youth Stars είναι η νέα Πρωταθλήτρια ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14, μετά την δεύτερη της διαδοχική νίκη στην σειρά των τελικών επί του Απόλλωνα με 58-32, αφού είχε προηγηθεί «μπρέικ» στη Λεμεσό στον πρώτο αγώνα της σειράς.

Το καλοδουλεμένο σύνολο του Άδωνη Χρίστου μπήκε από νωρίς δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 10-3 στην Α’ περίοδο, ενώ μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου το σκορ έφθασε στο 22-11. Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε ο αγώνας και στην συνέχεια, με την oμάδα του Παντελή Κωνσταντίνου να προσπαθεί να μειώσει, αλλά την διαφορά να φθάνει τους 16 πόντους στο τέλος της Γ’ περιόδου (37-21). Εντέλει, το Youth Stars πήρε την νίκη με 58-32, κατακτώντας το πρωτάθλημα.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Ευμολπίδης με 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-03, 22-11, 37-21, 58-32