«Τραίνο» ο Αχιλλέας Καϊμακλίου!

0

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ανδρών Κ18, το οποίο διεξάγεται σε δύο ομίλους.

Α’ Όμιλος

Στις τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έφθασε ο Αχιλλέας Καϊμακλίου, μετά από τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής. Οι «κυανόλευκοι» νίκησαν εντός έδρας το NBA B.C. με 91-38. Μεγάλη εντός έδρας νίκη και για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου, η οποία νίκησε με 101-30 την Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ. Μεγάλο σκορ και για τον Κεραυνό, καθώς κατέβαλε εκτός έδρας τον Αθλητικό Όμιλο Αραδίππου με 85-48. Με εντός έδρας νίκες προχώρησαν οι ΑΠΟΕΛ και ΕΘΑ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» νίκησαν με 61-45 τον Όλυμπο Αγλαντζιάς, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν με 46-39 της Πετρολίνα ΑΕΚ, μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα αποτελέσματα (3η αγωνιστική):

Αχιλλέας Καϊμακλίου – NBA B.C. 91-38

ΑΠΟΕΛ – Όλυμπος Αγλαντζιάς 61-45

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – Κεραυνός 48-85

ΕΘΑ – Πετρολίνα ΑΕΚ 46-39

Ε. Ν. Παραλιμνίου – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 101-30

H συνέχεια (4η αγωνιστική):

Όλυμπος Αγλαντζιάς – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου (20/10/2018, 18:00)

Youth Stars – ΑΠΟΕΛ (20/10/2018, 16:30)

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – ΕΘΑ (20/10/2018, 16:00)

Κεραυνός – Αχιλλέας (20/10/2018, 13:00)

NBA B.C. – E. N. Παραλιμνίου (20/10/2018, 10:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Αχιλλέας Καϊμακλίου 3 3 0 0 218 112 0 6
2 Ε. Ν. Παραλιμνίου 3 2 1 0 181 131 0 5
3 ΑΠΟΕΛ 3 2 1 0 189 154 0 5
4 Κεραυνός Στροβόλου 2 2 0 0 171 78 0 4
5 ΕΘΑ Έγκωμης 2 2 0 0 111 77 0 4
6 Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 2 2 0 0 72 40 0 4
7 Πετρολίνα ΑΕΚ 3 0 3 0 122 143 0 3
8 Youth Stars 2 1 1 0 79 126 0 3
9 NBA B.C. 3 0 3 0 105 234 0 3
10 Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 3 0 3 0 57 193 0 3
11 Όλυμπος Aγλαντζιάς 2 0 2 0 82 99 0 2

 

Β’ Όμιλος

Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μετράνε οι Phoenix MJ Basket Plus και Άτλαντας, μετά τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Λεμεσού μετά από μια συναρπαστική μονομαχία νίκησε με 53-46 τον Αστέρα Μέσα Γειτονιάς, ενώ ο Άτλαντας επικράτησε εντός έδρας την Ανόρθωση με 53-41. Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στη Λεμεσό ανάμεσα στην ΑΕΛ και στον ΑΠΟΠ, που τελείωσε με νίκη των φιλοξενουμένων με σκορ 52-49. Νικηφόρο πέρασμα για τον Απόλλωνα από τον Αγρό, με σκορ 62-30, επί του τοπικού Αχιλλέα. Τέλος, η Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου νίκησε στην έδρα της τον Άρη με 76-51.

Τα αποτελέσματα (3η αγωνιστική):

Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου – Άρης 76-51

Άτλαντας – Ανόρθωση 53-41

ΑΕΛ – ΑΠΟΠ 49-52

Αχιλλέας Αγρού – Απόλλων 30-62

Phoenix MJ Basket Plus – Αστέρας Μέσα Γειτονιάς 53-46

H συνέχεια (4η αγωνιστική):

ΑΠΟΠ – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου (20/10/2018, 18:30)

Αστέρας Μέσα Γειτονιάς – Αχιλλέας Αγρού (20/10/2018, 17:00)

Ανόρθωση – Phoenix MJ Basket Plus (20/10/2018, 15:00)

Ζήνωνας – ΑΕΛ (20/10/2018, 12:00)

Άρης – Άτλαντας (20/10/2018, 11:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Phoenix MJ Basket Plus 3 3 0 0 197 114 0 6
2 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 3 3 0 0 148 122 0 6
3 ΑΕΛ Λεμεσού 3 2 1 0 183 104 0 5
4 ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 3 1 2 0 146 133 0 4
5 Ανόρθωση Αμμοχώστου 3 1 2 0 131 145 0 4
6 ΑΠΟΠ Πάφου 2 2 0 0 141 113 0 4
7 Απόλλων Λεμεσού 3 1 2 0 138 154 0 4
8 Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 3 1 2 0 139 167 0 4
9 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 2 1 1 0 185 103 0 3
10 ΑΡΗΣ Λεμεσού 3 0 3 0 92 272 0 3
11 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 2 0 2 0 54 127 0 2

 

LEAVE A REPLY