ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΕΘΑ

0

Δεν αρκούσε το καλό ξεκίνημα στην ΕΘΑ, η οποία ηττήθηκε μέσα στην έδρα της από την Τάρτου Ροκ με 55-67 για τη δεύτερη αγωνιστική του 12ου ομίλου στο FIBA Europe Cup.

Οι παίκτες του Νικόλα Παπαδόπουλου μπήκαν δυναμικά στο κλειστό της Έγκωμης και κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους, βάζοντας τις βάσεις της νίκης στο πρώτα δεκάλεπτο. Ωστόσο, όσο περνούσε η ώρα η εσθονική ομάδα ανέβαζε στροφές και κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, ανεβάζοντας τη διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι Χένρι, Γκόλντεν και Τραΐκοβ προσπάθησαν περισσότερο για τους γηπεδούχους, αλλά δεν τα κατάφεραν, τη στιγμή που οι αντίπαλοί τους είχαν μεγαλύτερο πλουραλισμό στο σκοράρισμα και έναν Ζάμπας που πετούσε… φωτιές από την περιφέρεια.

Δεκάλεπτα: 22-9, 30-31, 46-50, 55-67