Αχιλλέας Αγρού – ΑΠΟΠ live από το Cyprusbasket.net

0

Απέναντι στον ΑΠΟΠ δοκιμάζεται ο Αχιλλέας Αγρού στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της Β1 κατηγορίας Ανδρών. Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού από το Cyprusbasket.net. Τζάμπολ στις 16:00.

Πατάτε F5 για ανανέωση

Το παιχνίδι ξεκίνησε με Γρηγορίου, Κυριακού, Ξενοφώντος, Σταύρου και Αντωνιάδη για τον Αχιλλέα Αγρού, ενώ για τον  ΑΠΟΠ η 5άδα είναι Πολεμίτης, Δημητρίου, Δ. Σταύρου, Τομπάζος, Κακούνης.

2′ 8-0 με τους γηπεδούχους να πυροβολούν έξω από τα 6,75μ. στο ξεκίνημα.

6′ 11-12 με τρίποντο του Πολεμίτη που φτάνει τους 5 πόντους, όσους έχει και ο Τομπάζης.

8′ 16-12 ύστερα από 5-0 σερί των γηπεδούχων.

10′ Η πρωτη περίοδος ολκληρώνεται με σκορ 22-12 και το σερί του Αχιλλέα να φτάνει στο 11-0, ενώ είχε ξεκινήσει το παιχνίδι με 8-0 και οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν επιμέρους σκορ 3-12.

12′ Ασταμάτητοι οι γηπεδούχοι, έχουν διευρύνει το σερί τους στο 14-0, διαμορφώνοντας το σκορ σε 25-12.

16′ 25-19 με ένα σερί 0-7 από τους φιλοξενούμενους.

18′ 27-22 με καλάθι του Δημητρίου.

20′ 32-27 είναι το σκορ του ημιχρόνου.

23′ 32-30 με τους φιλοξενούμενους να παίζουν εξαιρετική άμυνα.

26′ 32-37 με τον ΑΠΟΠ να φτάνει το σερί του στο 0-10.

28′ 32-40 με τον Δημητρίου.

30′ Φινάλε τρίτου δεκαλέπτου με το σκορ στο 33-43, με τους γηπεδουχους να πετυχαίνουν μόλις μία βολή σε όλο το δεκάλεπτο.

35′ 42-50 με τους φιλοξενούμενους να μην επιτρέπουν στον Αχιλλέα να μειώσει.

37′ 49-55 με τον Γρηγορίου να μειώνει.

38′ 52-59 με τον Γρηγορίου και πάλι.

40′ 52-64 τελικό σκορ.