ΕΘΑ: Νέα επιτυχία (58-35)… αυτή τη φορά επί του Άρη για τις Νεάνιδες μας

2417

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα των Νεανίδων μας στο ματς του Σαββάτου 20/10/2018 απέναντι στον Άρη αλλά στο τέλος επικράτησε εύκολα με 58-35.

Τα κορίτσια μας μπήκαν ορεξάτα αλλά δεν είχαν την απαραίτητη συγκέντρωση στο πρώτο μέρος όπου και έχαναν τα άχαστα κάτω από το καλάθι με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με το φτωχό σκορ 27-20.

Στην επανάληψη τα πράγματα βελτιώθηκαν και η ομάδα κατάφερε να ξεφύγει από νωρίς στο σκορ και να επιβάλει το ρυθμό της.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη για την ομάδα μας, η οποία διατηρεί το αήττητο της.

Επόμενος σταθμός η Αραδίππου με αντίπαλο την τοπική ομάδα η οποία φέτος παρουσιάζεται πολύ δυνατή. Ο αγώνας είναι καθορισμένος για το Σάββατο 3/11/2018 αφού το επόμενο Σάββατο δεν υπάρχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Περίοδοι: 14-11, 27-20 (13-9), 38-24 (11-4), 58-35 (20-11)

ΕΘΑ: Κινάνη 25, Παπαγιάννη 12, Κυπριανού 6, Αγγελή Περ 4, Ελχάζ 6, Αλωνεύτη, Τσεριώτη 3, Αγγελή Παν, Παναγή, Νικολάου 2, Παπαϊωάννου