ΕΘΑ: Σούπερ εμφάνιση και νίκη (55-32) για τις Παγκορασίδες στα Προημιτελικά

330

Πραγματοποιώντας μια σούπερ εμφάνιση, οι Παγκορασίδες της ΕΘΑ πέτυχαν σημαντική εντός έδρας νίκη το απόγευμα της Τρίτης 23/4/2019 επί της Ανόρθωσης για τον πρώτο αγώνα της Προημιτελικής φάσης του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας.

Οι κιτρινόμαυρες παρουσιάστηκαν πολύ σοβαρά στον αγώνα και έκαναν ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, παίζοντας πολύ καλή άμυνα και πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέλος του ημιχρόνου με 35-7. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον κόουτς της ομάδας της Έγκωμης να δώσει περισσότερο χρόνο στο δεύτερο μέρος, σε όλες τις παίκτριες για να πάρουν εμπειρίες.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι της Προημιτελικής σειράς στην Επίλεκτη Κατηγορία, με την ομάδα που θα φτάσει στις δύο νίκες να παίρνει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Πρωταθλήματος.

Επόμενο ματς για την ΕΘΑ, το Σάββατο 4/5/2019 εκτός έδρας και πάλι απέναντι στην ομάδα της Ανόρθωσης.