Φιλική νίκη της ΑΕΚ πάνω στην Ένωση (75-71)

0

Με νίκη για την ΑΕΚ, τελείωσε πριν από λίγο στο «Κίτιον», το φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα στην πρασινοκίτρινη ομάδα και στην Ένωση Παραλιμνίου.

Το τελικό σκορ, ήταν 75-71.

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 36-29 για την ομάδα της Λάρνακας, που είχε προηγηθεί με 19-12 στο 10λεπτο.

Με το επί μέρους σκορ 26-14 στην 3η περίοδο, ξέφυγε με 62-43, κάτι που τη βοήθησε να φθάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα, παρά το ότι η Ένωση, πλησίασε αρκετά στην 4η περίοδο.

Σκορ ανά δεκάλεπτο: 19-12, 17-17, 26-14, 13-28.

Σκορ ανά περίοδο: 19-12, 36-29, 62-43, 75-71.

ΑΕΚ (Ν. Παπαδόπουλος): Μαντοβάνης 3 (1), Μπράουν 18 (4), Τόμας 11, Χάμιλτον 14 (1), Ογκμπέιτ 11, Γεωργίου 2, Σιζόπουλος 16 (2), Κουμής, Αλεξάνδρου, Χριστοφίδης.

ΕΝΠ (Μ. Κακιούζης): Χόλις 26 (5), Ουίλλιαμς 7 (1), Ντουρχάμ 14 (1), Παπαδόπουλος 9, Μπλάκσιρ 10, Χαραλάμπους 3 (1), Γουρουνιάς, Σέπος, Σολομού 2.