ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: Πέταξε πάνω από την Πάφο ο… Phoenix MJ Plus – Μπλακ-άουτ του ΑΠΟΠ στο δεύτερο ημίχρονο

0

Οι γηπεδούχες έδειχναν να πατούν καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δείχνοντας συνέχεια στα καλά δείγματα της πρώτης αγωνιστικής. Με την Μία Μπαρνς σαν σημείο αναφοράς και την Παναγιώτα Στυλιανού να κάνει όλη τη ‘βρώμικη’ δουλειά οι Πάφιες προηγήθηκαν με 29-21 στο ημίχρονο και έμοιαζαν να είναι το αφεντικό της αναμέτρησης.

Τα κορίτσια της Λεμεσού  όμως βγήκαν πιο πεισμωμένα στην επανάληψη και με το σπουδαίο ντεμπούτο της Γουέντι Μπίμπινς, άξιες συμπαραστάτριες τις Κώστα και Ευσταθίου και ατού την σπουδαία άμυνα, επέτρεψαν στην ομάδα του ΑΠΟΠ να σκοράρει μόλις 11 πόντους στην επανάληψη ενώ οι ίδιες πέτυχαν 30 με τον Φοίνικα να φεύγει νικητής από το Άκης Κλεάνθους με σκορ 40-51.

Κορυφαίες των νικητών οι Μπίμπινς, Ευσταθίου και Κωνσταντίνου ενώ από τις Πάφιες συμπαραστάτρια της Μπαρνς ήταν η Παναγιώτα Στυλιανού.

Τα δεκάλεπτα: 13-10, 29-21, 35-35, 40-51.