Συναρπαστικά παιχνίδια με πλούσιο θέαμα είδαμε για την 4η αγωνιστική και των τριών ομίλων του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14.
Α’ Όμιλος
Στις τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες έφθασαν οι Ανόρθωση, ΑΠΟΠ και Αστέρας Μέσα Γειτονιάς, μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14. Ανόρθωση και ΑΠΟΠ προχώρησαν με εντός έδρας επιτυχίες, κερδίζοντας τους Αχιλλέα Αγρού με 72-14 και Απόλλωνα με 50-38 αντίστοιχα, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αστέρας Μέσα Γειτονιάς επί του Άτλαντα με 104-36.
Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στον Άγιο Αθανάσιο, όπου η ΑΕΛ νίκησε την γηπεδούχο ομάδα της Ένωσης Νέων, με 52-50, ενώ με εκτός έδρας νίκη, προχώρησε και ο ΑΣΙΛ, που πήρε το ροζ φύλλο στην έδρα της Αναγέννησης Γερμασόγειας με σκορ 55-32.
Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):
Ανόρθωση – Αχιλλέας Αγρού 72-14
Άτλαντας – Αστέρας Μέσα Γειτονιάς 36-104
Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου – ΑΕΛ 50-52
ΑΠΟΠ – Απόλλων 50-38
Αναγέννηση Γερμασόγειας – ΑΣΙΛ 32-55
Η συνέχεια (5η αγωνιστική):
ΑΣΙΛ – Άτλαντας (10/11/2018, 10:00)
Phoenix MJ Basket Plus – Αναγέννηση Γερμασόγειας (10/11/2018, 12:00)
Απόλλων – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου (10/11/2018, 10:00)
Αστέρας Μέσα Γειτονιάς – Ανόρθωση (10/11/2018, 12:00)
Αχιλλέας Αγρού – ΑΠΟΠ (10/11/2018, 12:00)
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς | 4 | 4 | 0 | 0 | 431 | 81 | 0 | 8 |
2 | Ανόρθωση Αμμοχώστου | 4 | 4 | 0 | 0 | 191 | 73 | 0 | 8 |
3 | ΑΠΟΠ Πάφου | 4 | 4 | 0 | 0 | 119 | 70 | 0 | 8 |
4 | ΑΤΛΑΝΤΑΣ | 4 | 3 | 1 | 0 | 159 | 160 | 0 | 7 |
5 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού | 4 | 2 | 2 | 0 | 113 | 188 | 0 | 6 |
6 | Απόλλων Λεμεσού | 4 | 1 | 3 | 0 | 165 | 170 | 0 | 5 |
7 | ΑΣΥΛ | 3 | 2 | 1 | 0 | 115 | 188 | 0 | 5 |
8 | ΑΕΛ Λεμεσού | 5 | 2 | 0 | 3 | 104 | 160 | 0 | 4 |
9 | Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου | 4 | 0 | 4 | 0 | 159 | 197 | 0 | 4 |
10 | Αναγέννηση Γερμασόγειας | 4 | 0 | 4 | 0 | 83 | 261 | 0 | 4 |
11 | Phoenix MJ Basket Plus | 3 | 0 | 3 | 0 | 108 | 199 | 0 | 3 |
Β’ Όμιλος:
Τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις μετρά πλέον ο Ζήνωνας μετά τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής για τον δεύτερο όμιλο στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14, ο οποίος νίκησε με 70-33 την Πετρολίνα ΑΕΚ εκτός έδρας και έμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας. Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έμεινε ο Αχιλλέας Καϊμακλίου, ο οποίος επίσης εκτός έδρας, νίκησε με 71-29 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.
Με εκτός έδρας νίκη τελείωσε και το τρίτο παιχνίδι του ομίλου, αυτό ανάμεσα στον Αθλητικό Όμιλο Αραδίππου και στην ΕΘΑ, που έληξε με νίκη των «κιτρινόμαυρων» με σκορ 49-43, μετά από μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):
Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – ΕΘΑ 43-49
Πετρολίνα ΑΕΚ – Ζήνωνας 33-70
Ε. Ν. Παραλιμνίου – Αχιλλέας 29-71
Η συνέχεια (5η αγωνιστική):
Ζήνωνας – Ε. Ν. Παραλιμνίου (10/11/2018, 10:00)
ΕΘΑ – Πετρολίνα ΑΕΚ (10/11/2018, 12:30)
Αχιλλέας – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου (10/11/2018, 15:00)
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα | 4 | 4 | 0 | 0 | 315 | 125 | 0 | 8 |
2 | Αχιλλέας Καϊμακλίου | 4 | 3 | 1 | 0 | 227 | 176 | 0 | 7 |
3 | Πετρολίνα ΑΕΚ | 4 | 2 | 2 | 0 | 174 | 190 | 0 | 6 |
4 | Ε.Θ.Α. Έγκωμης | 4 | 2 | 2 | 0 | 171 | 232 | 0 | 6 |
5 | Α.Ο. Αραδίπου | 4 | 1 | 3 | 0 | 150 | 222 | 0 | 5 |
6 | Ε. Ν. Παραλιμνίου | 4 | 0 | 4 | 0 | 153 | 245 | 0 | 4 |
Γ` Όμιλος
Τέσσερις νίκες στα ισάριθμα του μέχρι τώρα παιχνίδια μετράει το Youth Stars, μετά και την 4η αγωνιστική στον τρίτο όμιλο για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14. Με ευκολία νίκησε εντός έδρας το ΝΒΑ B με 105-11. Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μετράει το ΝΒΑ, που επίσης εύκολα πέρασε από την έδρα του Όλυμπου Αγλαντζιάς με σκορ 90-32. Εντός έδρας νίκη για τον ΑΠΟΕΛ, επί του Youth Stars B με 62-27, στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας, ενώ χωρίς αγώνα, το Ευ Ζην, πήρε τη νίκη (20-0) στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς.
Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):
Όλυμπος Αγλαντζιάς – ΝΒΑ Β. C. 32-90
ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς – Ευ Ζην 0-20
ΑΠΟΕΛ – Youth Stars B 62-27
Youth Stars – ΝΒΑ Β. C. B 105-11
Η συνέχεια (5η αγωνιστική):
Ευ Ζην – ΑΠΟΕΛ (10/11/2018, 09:00)
ΝΒΑ Β. C. B – ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς (10/11/2018, 10:00)
ΝΒΑ Β. C. – Youth Stars (10/11/2018, 12:00)
Κεραυνός – Όλυμπος Αγλαντζιάς (10/11/2018, 13:45)
Θ. | Ομάδα | Α. | Ν. | Η. | M. | Υ. | Κ. | Π. | Β. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Youth Stars | 4 | 4 | 0 | 0 | 322 | 108 | 0 | 8 |
2 | Όλυμπος Αγλαντζιάς | 4 | 3 | 1 | 0 | 202 | 171 | 0 | 7 |
3 | NBA B.C. | 3 | 3 | 0 | 0 | 237 | 93 | 0 | 6 |
4 | Αθλητικός Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ | 4 | 2 | 2 | 0 | 70 | 148 | 0 | 6 |
5 | ΑΠΟΕΛ | 3 | 2 | 1 | 0 | 129 | 90 | 0 | 5 |
6 | Youth Stars B | 4 | 1 | 3 | 0 | 129 | 175 | 0 | 5 |
7 | Κεραυνός Στροβόλου | 3 | 1 | 2 | 0 | 144 | 89 | 0 | 4 |
8 | NBA B.C. B | 4 | 0 | 4 | 0 | 75 | 374 | 0 | 4 |
9 | ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 60 | 0 | 2 |