Κ18: Λύγισε την Εθνική Κ16 ο Κεραυνός

0

Την ήττα από τον Κεραυνό γνώρισε η Εθνική Ανδρών Κ16 με 74-46, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να αγωνίζεται στο εν λόγω πρωτάθλημα στο πλαίσιο της καλύτερης δυνατής προετοιμασίας του ενόψει των επίσημων αγώνων του καλοκαιριού.

Το πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τον Κεραυνό να παίρνει προβάδισμα με 19-17. Με την πάροδο του χρόνου οι γηπεδούχοι ανέβαζαν στροφές και σταδιακά μεγάλωναν την διαφορά που τους χώριζε στο σκορ από την Εθνική. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν στο 39-29, στην τρίτη περίοδο στο 57-36 και με την λήξη του αγώνα ο Κεραυνός επικράτησε με 74-46.

Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι Ανδρέου και Σταυρινίδης που σημείωσαν 18 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ διακρίθηκε και ο Δουκανάρης με 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-17, 39-29, 57-36, 74-46