Κ18: Λύγισε την Εθνική Κ16 ο Κεραυνός

0

Tην νίκη απέναντι στην Εθνική Κύπρου Κ16 σημείωσε η ομάδα του Κεραυνού Κ18, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με την ομάδα του Στροβόλου να παίρνει προβάδισμα με 13-12, όμως με την πάροδο του χρόνου οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά στον δείκτη του σκορ.

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τον Κεραυνό να προηγείται με 30-25, ενώ με την ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου η διαφορά που χώριζε τις δύο ομάδες αυξήθηκε στους δεκατρείς πόντους (50-37). Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες σημείωσαν από δεκαέξι πόντους με το σκορ να οδηγείται στο 66-53 υπέρ του Κεραυνού.

Αυτή ήταν η 10η νίκη για τον Κεραυνό σε δεκατρείς αγώνες, όπου βρίσκετια στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς. Θυμίζουμε πως η Εθνική Κύπρου Κ16 συμμετέχει στο φετινό Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας στο πλαίσιο της καλύτερης προετοιμασίας της ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ16 το οποίο θα διεξαχθεί το καλοκαίρι στη Λευκωσία.