Κύπρος: Η μπασκετική ατζέντα της εβδομάδας

0

Α’ ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

 

Παρασκευή 27/1

Ε. Ν. Παραλιμνίου – Απόλλων 19:30

Σάββατο 28/1

ΑΠΟΕΛ – Κεραυνός 19:00
Πετρολίνα ΑΕΚ – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 18:00

Βαθμολογία:

Β1 ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Κυριακή 28/1

ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας 19:00
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – ΑΠΟΠ 17:00
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 16:30

Τετάρτη 1/2

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Eθνική Ανδρών Κ18 18:30

Βαθμολογία:

Β2 ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Πέμπτη 2/2

Εθνική Ενόπλων – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 19:00

Κυριακή 5/2

ΠΑΟΚ 2016 EΝ. Κοκκινοτριμιθιάς – Κ.Ν. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟY 00:00
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 00:00

Βαθμολογία:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

Πετρολίνα ΑΕΚ – Απόλλων 15:00

Κυριακή 29/1

Κεραυνός – C2S Α.Ε.Λ. 16:00
ΑΠΟΕΛ – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 16:00

Βαθμολογία:

Κ18 ΑΝΔΡΩΝ (Α’)

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

Απόλλων – Ε. Ν. Παραλιμνίου 18:00
ΑΠΟΠ – ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς 17:00
ΑΠΟΕΛ – Α.Ε.Λ. 17:00
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – Κεραυνός 14:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – Πετρολίνα ΑΕΚ 12:30

Τετάρτη 1/2

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Εθνική Aνδρών Κ16 16:30

Βαθμολογία:

K18 ΑΝΔΡΩΝ (Β’) ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

YOUTH Stars – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 16:00
MJ Basket Plus – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 16:00
Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 15:00

Βαθμολογία:

Κ18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – ΑΠΟΠ 17:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 15:00
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας 15:00

Βαθμολογία:

Κ16 ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Κυριακή 29/1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού – Α.Ε.Λ. 14:30
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου – ΑΠΟΛΛΩΝ 11:00

Βαθμολογία:

Κ16 ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Κυριακή 29/1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 15:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – YOUTH Stars 13:30
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 13:00
Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 11:00

Βαθμολογία:

Κ16 ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Κυριακή 29/1

ΑΠΟΕΛ – ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς 11:00
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ Σωτήρας 2014 – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 11:00

Κ16 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Κυριακή 29/1

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 13:00
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – Α.Ε.Λ. 13:00
ΑΠΟΠ – Πετρολίνα ΑΕΚ 11:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – ΑΠΟΕΛ 11:00

Βαθμολογία:

Κ14 ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

MJ Basket Plus – ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 10:00
Α.Ε.Λ. – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 10:00

Βαθμολογία:

Κ14 ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – YOUTH Stars 14:30
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 13:00
ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΠΟΠ 12:00
Πετρολίνα ΑΕΚ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 12:00
Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 10:00

Βαθμολογία:

Κ14 ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Ε’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Β) Καϊμακλίου – ΑΠΟΕΛ 16:30
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς – ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ Σωτήρας 2014 13:30
ΠΑΟΚ 2016 – ΕΝ. Κοκκινοτριμιθιάς – Youth Stars B 10:00

Βαθμολογία:

Κ14 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28/1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – ΑΠΟΛΛΩΝ 12:30
YOUTH Stars – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 12:00
Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 10:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 09:00

Βαθμολογία:

Κ14 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 28/1

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 12:00
ΑΠΟΠ – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 11:00

Βαθμολογία:

Κ12 (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Κυριακή 29/1

ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – Α.Ε.Λ. 16:00
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 11:30
ΑΣΥΛ – ΑΠΟΠ 11:00
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου Β 10:00
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου – Heritage Sports Club 09:30
MJ Basket Plus – ΑΠΟΛΛΩΝ 09:30

Κ12 (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Κυριακή 29/1

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 14:00
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – Ε.Ν. Παραλιμνίου 13:00
NBA BC – Youth Stars C 11:30
Πετρολίνα ΑΕΚ – YOUTH Stars B 11:00
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – ΑΠΟΕΛ 11:00
NBA B.C. B – ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς 10:00
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου Β 09:00

Κ10 (ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΠΑΦΟΥ)

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Σάββατο 28/1

ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – Α.Ε.Λ. 12:00
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου – ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου Β 12:00
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – ΑΣΥΛ 11:00
Heritage Sports Club – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας 10:00
ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΠΟΠ 10:00

Κ10 (ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ-ΛΑΡΝΑΚΑΣ)

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Σάββατο 28/1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 12:30
Πετρολίνα ΑΕΚ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 12:00
Ε. Ν. Παραλιμνίου – Αθλητικό Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ 11:00
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 10:00
YOUTH Stars – ΑΠΟΕΛ 10:00

Star Balm