Κύπρος: Τα αποτελέσματα της εβδομάδας

0

To Cyprusbasket.net σας παρουσιάζει αναλυτικά τα αποτελέσματα από όλα τα πρωταθλήματα της ΚΟΚ την εβδομάδα που μας πέρασε.

Α’ ΑΝΔΡΩΝ

 

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής

Παρασκευή 3/2

Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΠΟΕΛ 78-67

Σάββατο 4/2

Κεραυνός – Ε. Ν. Παραλιμνίου 85-67

Κυριακή 5/2

Ε.Θ.Α. Έγκωμης – Απόλλων 90-71

Βαθμολογία:

Β1 ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 74-79

Κυριακή 5/2

ΑΠΟΠ – ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 69-46
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 65-48

Τρίτη 7/2

Α.Ε.Λ. – Eθνική Ανδρών Κ18 20:00 (αναβολή)

Βαθμολογία:

Β2 ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Πέμπτη 2/2

Εθνική Ενόπλων – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 86-39

Κυριακή 5/2

ΠΑΟΚ 2016 – EΝ. Κοκκινοτριμιθιάς – Κ.Ν. ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟY 17:00
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 84-57

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Κεραυνός 34-51
Απόλλων – ΑΠΟΕΛ 72-26
C2S Α.Ε.Λ. – Πετρολίνα ΑΕΚ 98-56

Η βαθμολογία:

Κ18 ΑΝΔΡΩΝ (Α’)

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Πετρολίνα ΑΕΚ – Απόλλων 74-76
Α.Ε.Λ. – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 53-55
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς – ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 62-47
ΑΠΟΠ – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 67-62
Κεραυνός – ΑΠΟΕΛ 60-73

Τετάρτη 8/2

Ε. Ν. Παραλιμνίου – Εθνική Aνδρών Κ16 17:30

Κ18 ΑΝΔΡΩΝ (Β’) ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 31-78
Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – YOUTH Stars 43-85
MJ Basket Plus – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 51-58

Βαθμολογία:

Κ18 ΑΝΔΡΩΝ (Β’) ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 16:00
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΠΑΟΚ 2016 – EΝ. Κοκκινοτριμιθιάς 66-62

Κ18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 39-52
ΑΠΟΠ – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 61-55
Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 68-31

Η βαθμολογία:

Κ18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Πετρολίνα ΑΕΚ – Youth Stars 33-54
ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΠΟΕΛ 12:00

Κ16 ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – YOUTH Stars 62-26
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 81-36
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 64-36
Πετρολίνα ΑΕΚ – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 73-56

Βαθμολογία:

Κ16 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 36-59
ΑΠΟΕΛ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 47-41

Τετάρτη 8/2

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου – Πετρολίνα ΑΕΚ 16:30

Σάββατο 25/2

Α.Ε.Λ. – ΑΠΟΠ 10:30

Κ16 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

NBA BC – ΠΑΟΚ 2016 – EΝ. Κοκκινοτριμιθιάς 53-10
YOUTH Stars – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 68-32

Βαθμολογία:

Κ16 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΛΕΜΕΣΟΥ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 50-34
ΑΤΛΑΝΤΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας 27-36

Βαθμολογία:

Κ14 ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 93-11
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 50-33
YOUTH Stars – Πετρολίνα ΑΕΚ 58-38
ΑΠΟΠ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 34-42
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – ΑΠΟΛΛΩΝ 48-41

Βαθμολογία:

Κ14 ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Ε’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

Youth Stars B – NBA B.C. 16-46
ΑΠΟΕΛ – ΠΑΟΚ 2016 – ΕΝ. Κοκκινοτριμιθιάς 60-12
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ Σωτήρας 2014 – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Β) Καϊμακλίου 22-27

Βαθμολογία:

Κ14 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 15-24
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου – YOUTH Stars 31-20
ΑΠΟΛΛΩΝ – Πετρολίνα ΑΕΚ 39-31
Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 30-36

Βαθμολογία:

Κ12 (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας – ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 12:30

Κυριακή 5/2

Heritage Sports Club – MJ Basket Plus 17:30
ΑΠΟΠ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 13:00
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού – ΑΠΟΛΛΩΝ 12:00
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου Β – ΑΣΥΛ 10:00
Α.Ε.Λ. – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 10:00

Βαθμολογία:

Κ12 (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Κυριακή 5/2

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου Β – NBA BC 16:00
Youth Stars C – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 14:00
ΑΠΟΕΛ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 13:00
YOUTH Stars B – Ε.Θ.Α. Έγκωμης 12:30
Ε.Ν. Παραλιμνίου – NBA B.C. B 11:00
YOUTH Stars – ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου 09:30
ΟΛΥΜΠΟΣ Αγλαντζιάς – Πετρολίνα ΑΕΚ 09:00

Βαθμολογία:

Κ10 (ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΦΟΥ-ΛΕΜΕΣΟΥ)

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Γερμασόγειας – ΑΠΟΛΛΩΝ 14:00
ΑΠΟΠ – ΑΤΛΑΝΤΑΣ 12:00
ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου Β – Heritage Sports Club 12:00
ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς – ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου 10:00

Βαθμολογία:

Κ10 (ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ-ΛΑΡΝΑΚΑΣ)

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Σάββατο 4/2

ΑΠΟΕΛ – Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 13:00
YOUTH Stars – Πετρολίνα ΑΕΚ 11:30
Ε.Θ.Α. Έγκωμης – Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 11:00
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου – Ε. Ν. Παραλιμνίου 10:00
Αθλητικό Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καϊμακλίου 09:00

Βαθμολογία:

Star Balm
Green Bungalow