Λύγισε τον ΑΠΟΕΛ ο Απόλλωνας

0

Ο Απόλλωνας ήταν ο νικητής στο τρίτο και τελευταίο χρονικά παιχνίδι για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών, επικρατώντας του ΑΠΟΕΛ μέσα στην Λεμεσό με 69-40.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με 16-8 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ μέχρι το ημίχρονο το σκορ έφθασε στο 35-22. Οι “γαλάζιες” της Λεμεσού συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στην συνέχεια του αγώνα, φέρνοντας το σκορ στο 53-31 στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ με την λήξη του αγώνα πήραν την νίκη με τελικό σκορ 69-40. Κορυφαία του αγώνα ήταν η Λίστερ με 28 πόντους, ενώ ξεχώρισε και η Βύραζιηκ με 18 πόντους. Από τον ΑΠΟΕΛ διακρίθηκε ο Γουάλτον με 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-8, 35-22, 53-31, 69-40