Πάτησε την Μπάμπεργκ το «Τριφύλλι»

0

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και πήρε την νίκη κόντρα στην Μπάμπεργκ με 81-72.

Blue Island

Οι «Πράσινοι» παρά το καλό τους ξεκίνημα, είδαν την Μπάμπεργκ να κλείνει το ημίχρονο σε απόσταση… αναπνοής (42-42). Στο δεύτερο μισό όμως οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ πάτησαν… γκάζι και ανέβασαν το προβάδισμα, παίρνοντας την νίκη με το τελικό +9, 81-72.

Τα δεκάλεπτα: 27-19, 42-41, 62-54, 81-72.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πασκουάλ): Σίνγκλετον 17 (4), Νίκολς, Ρίβερς 4, Τζέιμς 15 (2), Παππάς 8, Φελντέιν 16 (4), Γκάμπριελ 5 (1), Τζεντίλε, Μπουρούσης 16 (1), Καλάθης.
ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ (Τρινκέρι): Κοζέρ 5 (1), Μέλι 2, Ζήσης 10 (2), Τάις 18 (3), Λο 2, Στρέλνιεκς 5 (1), Βερεμεένκο 2, Μίλερ 11 (2), ΜακΝιλ, Χέκμαν 6 (2), Ραντόσεβιτς 11.

MVP
Ο Κρις Σίνγκλετον ήταν ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού με 17 πόντους.

Key Factor
Ο Γιάννης Μπουρούσης ήταν καθοριστικός με 16 πόντους, 1 τρίποντο και πολλές κερδισμένες μάχες κάτω από τα καλάθια.

Καλύτερος ηττημένος
Ο Τάις ήταν ο κορυφαίος των Γερμανών με 18 πόντους και 3 τρίποντα.

Η Απογοήτευση…
Ο Νικ Καλάθης έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό στην επίθεση μένοντας άποντος σε 22 λεπτά συμμετοχής.