Τουρνουά Δώρος Ισαάκ: Νίκη για τον Απόλλωνα, επί του ΑΠΟΠ (69-54)

0

Με νίκη για τον Απόλλωνα, ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η αναμέτρηση που έγινε στο κλειστό του Παραλιμνίου, όπου οι γαλάζιοι της Λεμεσού, αν και αγωνίστηκαν χωρίς τους τραυματίες (από το χθεσινό παιχνίδι με την ΑΕΚ), Τάμπλιν και Ελευθερίου, επικράτησαν με 69-54 επί του ΑΠΟΠ.

Για τον ΑΠΟΠ, δεν αγωνίστηκε ο Αγγελάκος.

Στο πρώτο μισό, το σκορ ήταν ισόπαλο στο 29-29. Βαρόμετρο, ήταν η 3η περίοδος, διάστημα κατά το οποίο οι νικητές με ένα επί μέρους σκορ, 23-9, ξέφυγαν με 52-38 και στην 4η περίοδο, συντήρησαν το προβάδισμα, μέχρι το τελικό κορνάρισμα.

Έτσι η ομάδα της Λεμεσού, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της συμμετοχής της σε αυτήν τη διοργάνωση, με μια νίκη και μια ήττα, ενώ η ομάδα της Πάφου, σε δυο αναμετρήσεις δέχθηκε ισάριθμες ήττες.

Αντώνης Κωνσταντινίδης (Απόλλων) και Μάρκος Ασωνίτης (ΑΠΟΠ) θα έχουν να δουν αρκετά πράγματα για τις ομάδες τους, μετά το χθεσινό και το σημερινό παιχνίδι.

Διακυμάνσεις – Συμμετοχές – Πόντοι (τρίποντα)

Σκορ ανά περίοδο: 19-11, 10-18, 23-9, 17-16.

Σκορ ανά δεκάλεπτο: 19-11, 29-29, 52-38, 59-54.

Απόλλων (Α. Κωνσταντινίδης): Τομπάζος 8 (2), Ηλιάδης 6 (1), Ο`Ρίλι 26 (4), Χάινς 15, Ντάγκλας 3, Κουράζ 1, Ιωαννίδης, Γεωργίου 7 (1), Ετχάν Τζακ 1, Χριστοφή 2, Χαραλάμπους.

ΑΠΟΠ (Μ. Ασωνίτης): Χ. Δημητρίου 4 (1), Μαλόουν 11 (2), Στόβερ 7, Τόμας 13, Χιλ 6, Α. Δημητρίου, Μαυρομμάτης 10, Κωστή 2.