Βιλερμπάν – Ρεάλ 77-87: Βασίλισσα στη Γαλλία!

0

Η Ρεάλ επικράτησε με 87-77 της Βιλερμπάν στη Γαλλία και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας (14-3) της Euroleague

O Kαουντί έκανε το 9-6 για τη Βιλερμπάν στο 3′, αλλά η Ρεάλ αντέδρασε με τον Μίκι για το 11-14 στα μέσα του δεκαλέπτου. Ο Πέιν διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του δεκαλέπτου (21-23).

Στην 2η περίοδο κουμάντο έκανε η Ρεάλ. Οι Μαδριλένοι με τον Ρούντι έγραψαν το 30-38, ενώ πήγαν στο ημίχρονο στο +15 (37-52) χάρη στον Λαπροβίτολα. Η ομάδα του Λάσο σούταρε με 8/17 τρίποντα στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν πάνω στο παρκέ και στο τρίτο δεκάλεπτο με τον Κοζέρ να γράφει το 49-69. Οι Γάλλοι κατάφεραν να μειώσουν σε 59-72 με το τρίποντο του Πέιν στο 30′.

Το καλάθι του Μίκι έκανε το 61-77, με τον Λόμαζ να γράφει το 66-79 στο 35′. Ο Καουντί έκανε το 75-85 στο 39′, αλλά ο Ταβάρες σκόραρε για το 75-87 στην επόμενη φάση και κλείδωσε τη νίκη της Ρεάλ.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 37-52, 59-72, 77-87